MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż ciepłymi kamieniami. Jest to masaż, który wykorzystuje gładkie, rozgrzane kamienie w celu usunięcia sztywności, bólu i odbudowania energii w bolących mięśniach i stawach.

W terapii wykorzystywane są bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego. Kamienie wykorzystywane do masażu są pozyskiwane z obszarów czystych ekologicznie, o dużej aktywności wulkanicznej (Hawaje, Bali).

Masażysta podczas terapii wykorzystuję kamienie o różnych kształtach i w różnych rozmiarach. Różna wielkość kamieni przeznaczona jest do masażu różnych części ciała, największe używane są do masażu tułowia, mniejsze umieszcza się między palcami dłoni i stóp oraz na twarzy.

Kamienie znakomicie magazynują energię termiczną, co pozwala na wykonywanie masażu zarówno ciepłymi jak i zimnymi kamieniami.

Kamienie podgrzewane w specjalnych do tego celu podgrzewaczach do 60 stopni Celsjusza.

Wykorzystywanie różnych technik masażu ciepłymi kamieniami wywołuje relaksację fizyczną, psychiczną. Terapeuta w celu pogłębienia efektów masażu może również stosować techniki manualne poprawiające przepływ krwi i limfy w całym organizmie.

Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ciepła i ucisku w celu wywołania reakcji fizjologicznych w organizmie człowieka.

Ciepłe kamienie poprawiają przepływ limfy i krwi, poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi przez mięśni, która dostarcza substancje odżywcze a zabiera zbędne produkty przemiany materii, czyli w efekcie przyspiesza procesy przemiany materii.

Rozgrzane kamienie dostarczają również kojące i uzdrawiające ciepło, docierające do tkanek położonych głęboko.

Masaż ciepłymi kamieniami ma szerokie zastosowanie zarówno w rehabilitacji jak i w odnowie biologicznej. Nie tylko uzupełnia kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, ale również ma zbawienie działanie relaksacyjne i regeneracyjne.